SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sahram.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Ian Somerhalder

 

 

Ian Somerhalder kimdir? Ian Somerhalder kısaca ünlü Amerikalı bir aktör ve modeldir. “Lost” ismindeki dizide canlandırdığı “Boone Carlyle” ve “The Vampire Diaries” adındaki TV serisinde oynadığı “Damon Salvatore” karakterleri ile ünlenmiştir.

Ian Somerhalder’in gerçek adı nedir? Ian Somerhalder ismi ile tanınan sanatçı gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Ian Somerhalder’in tam ismi Ian Joseph Somerhalder şeklindedir.

Ian Somerhalder nerelidir? Ian Somerhalder Amerikalı bir oyuncudur. Yetenekli aktör Amerika’nın Louisiana’ya bağlı Covington kentinde dünyaya gelmiştir.

Ian Somerhalder ne zaman doğdu? Ian Somerhalder 1978 yılında doğmuş bir oyuncudur. Ian Somerhalder’in doğum tarihi 8 Aralık 1978’dir. Ian Somerhalder yaşı 2014 itibarıyla 36’dır.

Ian Somerhalder’in biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Ian Somerhalder masaj terapisti bir anne ile inşaat işleriyle uğraşan bir babanın oğlu olarak Louisiana’ya bağlı Covington kentinde dünyaya gelmiş ve çocukluğunu bu kentte geçirmiştir. Özel bir Katolik okulunda eğitim alan ünlü aktör 10 yaşında başladığı modellik kariyerini 13 yaşına gelene dek devam ettirmiştir. 13 yaşında iken annesi ve babası ayrılan Ian Somerhalder 17 yaşına girdiğinde aktör olmaya karar vermiştir.

1997 yılında “The Big Easy” ismindeki televizyon dizisinde konuk oyuncu olarak oynayan Ian Somerhalder oyunculuk kariyerindeki ilk önemli deneyimini 1998 yılında “Celebrity” ismindeki bir Woody Allen filminde yaşamıştır.

2000 yılında “Young Americans” ismindeki televizyon serisinde 8 bölüm oynamış 2002 yılında “The Rules of Attraction” ismindeki dizide canlandırdığı karakter ile büyük beğeni toplamıştır.

Ian Somerhalder nasıl ünlü oldu? Ian Somerhalder’in ünlü olmasını ve dünya genelinde tanınmasını sağlayan yapım ise 2004 ile 2010 yılları arasında 10 sezon boyunca tüm dünyada ilgi ile takip edilen “Lost” ismindeki drama türündeki televizyon dizisidir. Ian Somerhalder Lost dizisinin ana karakterlerinden “Boone Carlyle”i canlandırmıştır. Canladırdığı karakter dizinin birinci sezonunda ölmüş fakat ünlü oyuncu daha sonra çekilen 7 bölüm için yeniden diziye dönmüştür.

Ian Somerhalder günümüzde yine çok popüler olan “The Vampire Diaries” ismindeki dizide Nina Dobrev, Paul Wesley gibi isimlerle birlikte oynamaktadır.

Ian Somerhalder’in burcu yaydır.

 

Özel hayatı

Ian Somerhalder,Aktör olmasaydı, deniz biyoloğu,yazar ya da reklamcı olabileceğini söylemiştir.Eşi Nikki Reed Somerhalder ile ortak bir yapım şirketleri vardır. Somerhalder ayrıca rol aldığı The Vampire Diaries dizisinde 6×16 bölümünü hem oynamış hem de yönetmiştir.

37 yaşındaki Somerhalder The Vampire Diaries dizisindeki eski rol arkadaşı Nina Dobrev ile 3.5 yıl büyük aşk yaşamıştır.Çift 2013 yılı Mayıs ayında aldıkları ortak karar ile ayrılmıştır.Ayrılık nedeni ise Dobrev ile Somerhalder arasındaki 11 yıllık yaş farkı olarak gösterilmiştir.Ayrılıktan sonra kimseyle anılmayan Somerhalder, 2014 temmuz ayında Twilight serisi yıldızı, eski sevgilisi Nina Dobrev ‘in bir zamanlar yakın arkadaşı olan Nikki Reed Somerhalder ile aşk yaşamaya başlamıştır.Çiftin aşk yaşamaya başlaması birçok kişi tarafından ağır eleştiri almıştır.En büyük etkenlerden biri de Nikki’nin Nina’nın en yakın arkadaşı olmasıdır.Ian Somerhalder gelen aşırı tepkilere karşı birçok kez sevgilisi Nikki’yi sahiplenmiştir.Hatta Nina Dobrev’in diziden ayrılma kararını The Vampire Diaries hayranlarının büyük çoğunluğu bu aşka bağlamaktadır.Gelen aşırı olumsuz yorumlara rağmen çift, 6 ay sonra 2015 Ocak ayında aile arasında nişanlanmış,25 Nisan 2015’te ise Santa Monica’da yapılan sade bir kır düğünüyle Nikki Reed Somerhalder ile evlenmiştir.

Nina Dobrev düğüne davet edilmesine rağmen katılmamıştır.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mustafa Uğurlu Kimdir.. Mustafa Uğurlu Kimdir..

Mustafa Uğurlu Konya Karaman'da 25 Kasım 1955 yılında doğmuştur.Oyuncu Ahmet Uğurlu'nun kardeşidir. Ağır Roman filmindeki rolüyle tanınmıştır. Mustafa Uğurlu...

DEVAMI
Münir Özkul ( 15.08.1925) Münir Özkul ( 15.08.1925)

15 Ağustos 1925 yılında İstanbul'da doğdu. Sanat hayatına Bakırköy Halkevi'nde tiyatro ile başladı. İstanbul ve Ankara'da Devlet Tiyatroları ve...

DEVAMI
Mata Hari Biyografisi Mata Hari Biyografisi

15.Ekim.1917 Mata Hari burcu: Aslan Mata Hari mesleği: Dansçı Dansçı ve dünya tarihinin en ünlü kadın ajanı. Gerçek adı Endonezcede ‘Şafağın Gözü’...

DEVAMI