SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sahram.net

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

ÇANAKKALE DESTANI

 

 

Çanakkale harbi yaşanırken öyle bir yaralı geliyormuş ki zamanın doktoru Doktor Tarık bakmakta zorluk çekiyormuş. Hemşirelerde yetiştiremiyormuş. Doktor Tarık demiş ki ; Bütün yaralılara bakamıyoruz hiç olmazsa ağır yaralıları ayırın, ayaktaki yaralıları hemen tedavi edelim,  ağır yaralılara zaman ayırmış oluruz. Sonra bekleyen diğer ağır yaralıları da tedavi ederiz. Yaralılara bakarken önüne ağır yaralı asker getirmişler.Doktor ” ben ağır yaralı getirmeyin demedim mi siz yine ağır yaralı getirdiniz ” hemşire demiş ki bu asker sizin oğlunuz. Tamam demiş Doktor Tarık onu şu ağacın gölgesine bırakın, buradaki acil yaralılardan sonra fırsat olunca bakarım. Bir süre sonra bakmaya fırsatı olmuş ama gittiğinde oğlu orada çoktan vefat etmiş.

Böyle şuurlu doktorlar baş tacımız. Şimdiki doktorlarımız bu şuurla görev yapsalar , Allah korkusundan namazlarını kılsalar, hastalara daha yakın olsalar , hemşireler de samimi davransalar güzel Türkiye’miz daha güzel olur.

Seyit Onbaşının 270 kg mermiyi annesinden öğrendiği dua ile ”La havle vela kuvvete , dedikten sonra ellerini yere vurarak kaldırıp topa mermiyi sürmesi , istila ettiği memleketin üzüm bağından kopardığı üzümün parasını üzüm dalına asan askerin inancın eksiksiz olması ne kadar şerefli olduklarını gösterir. Böyle asker böyle doktor böyle hemşire günümüzde olsa daha mutlu daha güzel bir Türkiye olurdu.

İşte böyle askere böyle doktora böyle vazifesini hakkıyla yerine getiren herkese Selam Olsun !

 

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Hangisi Doğru? Hangisi Doğru?

Günün birinde yolumuz bir köye düşer. Ama bu köy, bildiğimiz köylerden değil. Herkesin kendine göre bir özelliği var. Bu...

DEVAMI
Yamyam Yamyam

Bir adam, vahşi insanlarla dolu bir adaya düşer.Yerlilerce hemen yakalanır ve kabili reisinin huzuruna çıkarılır. Reis derki: -En beyaz adam....

DEVAMI
99 Altın 99 Altın

Eski Çağlar da yaşamış gariban fakat zeki bir adam, camide dua etmektedir. Allah'tan 100 altın ister ve 99 tane...

DEVAMI